Menu

Hra přes internet


V Resident Evil 5 si můžeme zahrát i přes internet, a to z počítače přes Games for Windows Live, nebo u PS3 přes PlayStation Network. Hrát přes internet můžeme základní kampaň a také The Mercenaries. Na PlayStationu 3 pak ve zlaté edici také The Mercenaries: Reunion a Versus mód (hráč vs. hráč), Lost in Nightmares i Desperate Escape. Hráč se může buďto připojit nebo pozvat svého spoluhráče.

Největší výhodou hraní přes internet je lidská inteligence parťáka, parťák už není takový blb. Nevýhodou je to, že když se k někomu připojíte a chcete dohrát třeba kvůli skóre hru, ten druhý který vás pozval nebo ke kterému jste se připojili hru třeba z nějakého důvodu ukončí a vy jste přesměrování do menu, tudíž ji už nemůžete dohrát. Pokud by jste hostitelem byli vy a odešel by příchozí hráč, pak budete hrát dál a parťák bude opět ovládán umělou inteligencí.

Hrát mohou vždy 2 hráči, mohou si mezi sebou předávat náboje, léčiva, granáty apod., nemohou si předávat zbraně ani cennosti, ani peníze. Bohužel ve hře chybí chat, takže pokud budete chtít svému spoluhráči poslat zprávu, musíte se přepnout do Windows Live, což během hraní zdržuje. V online hře je povoleno nekonečno nábojů, pokud to povolil hostitel (ten kdo hru vybral) - příchozí hráč je hráč, který se do vytvořené hry připojil.