Menu

Desperate escape


Desperate escape je speciální bonusová mise, kterou získáte po prvním úspěšném dohrání Resident Evil 5. Je ale pouze ve zlaté edici "Gold Edition", která obsahuje i další bonusový materiál. Hrajete zde za jedny z hlavních postav základního příběhu - Jill Valentine a Joshe Stona. Začínáte hned poté, co Chris se Shevou Jill vytrhnou umělého brouka kterým ji Wesker ovládá z hrudi. Poté co Chris a Sheva odejdou, Jill zůstane ležet na zemi dokud ji nenajde voják BSAA Josh. S tím se vydáváte na nedlouhou ale dosti náročnou cestu drsnou základnou, ve které budete bojovat proti veškerým nepřátelům vyššího řádu, jako jsou vojenští Majini, Chainsaw Majini, Bigman Majini, Kifu, Kifu beta a Gatling gun Majini. Na této základně musíte za pomocí tří kanónů zničit tři brány. Každou z nich se dostanete blíže k cíly až tou třetí půjdete do finálové lokace. V ní vejdete do podivné budovy a po ukázce se dostanete na střechu, kde po dobu asi 4 minut budete muset zabíjet nebo utíkat nepřátelům, z toho několika bossům do doby, dokud nepřiletí záchranný vrtulník. Vrtulník naštěstí přiletí, přistane na kraji střechy a pilot vám půjde na pomoc. Ten ale zemře a tak odletí pouze Josh s Jill, kteří se na poslední chvíli vyhnou raketové střele z raketometu jednoho z Majini. Střela se ve vzduchu otočí a narazí zpět na střechu, kde zabije všechny nepřátele.


• Po prvním dohrání budete moci hrát i za Joshe
• Je možné si zvolit z obtížností amatéra, normální, veterána a profesionála
• Po dohrání obtížnosti veterán se odemkne obtížnost profesionála
• Při splnění mise se vám nasbíráné body přičtou k bodům u bonusových vychytávek
• V misi je několik tajných míst a skrytých předmětů
• Pokaždé jsou v misi jiní nepřátelé a jinak rozmístěné zbraně
• Na profesionální obtížnosti při kombinaci s klasickými Majini a Duvalií u dveří které v první části vyžadují klíč můžete zabít 3 Agitator Majini. Musíte to ale stihnout dříve než z areálu utečou, mají navíc hodně dlouhé životy.

První je v první části a objeví se v ukázce, druhý je pod kanóny před vysokou budovou s heliportem a třetí je na střeše této budovy kde proběhne finálový boj, ten přijede 25 sekund před koncem mise výtahem. Za jejich zabití získáte achievementový pohár.

VideoAgitator Majini